Dodatkowe instrukcje w przypadku przeszkód w przewozie lub wydaniu towaru
51475
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-51475,eltd-core-1.1.3,borderland-theme-ver-2.2,ajax_fade,page_not_loaded,paspartu_enabled,paspartu_on_top_fixed,paspartu_on_bottom_fixed,transparent_content,fade_text_scaledown,side_menu_slide_from_right, vertical_menu_with_scroll,wpb-js-composer js-comp-ver-7.3,vc_responsive

Dodatkowe instrukcje w przypadku przeszkód w przewozie lub wydaniu towaru

 

W przypadku, wystąpienia przeszkód w przewozie lub wydaniu towarów, zgodnie z Konwencją CMR przewoźnik zobligowany jest do zwrócenia się do osoby uprawnionej o wydanie stosownych instrukcji. Przewoźnik powinien wskazać na rodzaj przeszkód, tak aby osoba, która ma wydać instrukcje mogła podjąć odpowiednią decyzję. Wydane instrukcje powinny spełniać warunki określone w art. 12 ust. 5 lit. b) i c) konwencji CMR, a tym samym powinny:
1. nadawać się do wykonania przez przewoźnika w momencie ich otrzymania.
2.nie powinny przeszkadzać w normalnej eksploatacji przedsiębiorstwa przewoźnika.
3. nie mogą przynosić szkody nadawcom lub odbiorcą innych przesyłek.
4. nie mogą prowadzić do podziału przesyłki.
W przypadku, gdy instrukcje nie spełniają wyżej wskazanych warunków przewoźnik powinien poinformować, o tym osobę które je wydała. Dopiero po przekazaniu takiej informacji przewoźnik, może samodzielnie podejmować środki jakie w jego przekonaniu są najlepsze w interesie osoby uprawionej.

 

Data

21 lipca 2020

Kategoria

Baza wiedzy